fbpx
img

Dantų griežimo ir dilimo profilaktika, gydymas

Griežimas dantimis (kitaip – bruksizmas) – tai viršutinio ir apatinio žandikaulio dantų trynimasis dantų paviršiais ne kramtymo ir ne rijimo metu.

Plačiau apie griežimą dantimis

Griežimas dantimis (kitaip – bruksizmas) – tai viršutinio ir apatinio žandikaulio dantų trynimasis dantų paviršiais ne kramtymo ir ne rijimo metu. Nors šio sutrikimo priežastys gali būti įvairios, dažniausiai bruksizmas siejamas su intensyviu gyvenimo tempu, emocine įtampa, nuolat patiriamu nerimu ir stresu.

Įprastai dantis sukandame tik kramtant ir ryjant. Griežiant dantimis daug ilgesnį laiką nei turėtų vienas į kitą trinami dantų paviršiai yra traumuojami. Nors bruksizmas gali pasireikšti ir dienos metu, dažniausiai dantimis griežiama miegant, todėl dažnai žmogus net nežino, jog turi šią problemą. Apie tai, jog griežiama dantimis išduoda nudilę dantys, matomi dantų audinių įskilimai, padidėjęs kramtymo raumenų tonusas, jautrūs lytėjimui bei šalčiui pleištiniai defektai, klibantys dantys, padidėjęs dantų paslankumas, rytais jaučiamas plintantis link ausies galvos ar kramtomųjų raumenų skausmas, sukandimo žymės skruosto gleivinėje, sutrikęs miegas.

Bruksizmo gydymas

Specifinio bruksizmo gydymo vaistais nėra. Pastebėjus dantų griežimo požymius, patariama nedelsti ir kreiptis į gydytoją odontologą. Nustačius bruksizmo priežastis ir įvertinus dantų pakenkimo lygį, bus paskirtas kiekvienu konkrečiu atveju efektyviausias gydymas.

Registracija internetu

Kontaktai

img
img

Kada svarbu / rekomenduojama kreiptis dėl bruksizmo gydymo?

Jeigu:
Gydytojai pataria:
Pastebėjote nudilusius, nutrupėjusius, įskilusius dantis, pleištinius defektus.
Pačiu dantų griežimu žmonės beveik nesiskundžia ir dažniausiai net neįtaria, jog jie griežia dantimis. Todėl sunerimti ir kreiptis dėl gydymo reikėtų, pastebėjus griežimo dantimis simptomus.
Vargina galvos, ausų skausmai, įsitempę veido ir žandikaulio raumenys.
Dantys tapo jautresni šalčiui, o kramtymas – nemalonus.
Pastebėjote dantų įspaudus liežuvyje ar vidinėje skruostų dalyje.
Žmogų, su kuriuo miegate, nuolat pažadina Jūsų dantų griežimas.

Gydymo galimybės

Dantų atkūrimas
Jeigu dantys pažeisti nežymiai, nugriežti jų paviršiai atkuriami atliekant estetinį plombavimą ar dantų atkūrimą laminatėmis.
Ortodontinis gydymas
Jeigu griežimą dantimis sukelia netaisyklingas sąkandis ar kreivi dantys, šioms problemoms spręsti prireikia ortodontinio gydymo.
Sukandiminės kapos
Siekiant užkirsti kelią tolesniam dantų dilimui, pasitelkiamos specialios sukandiminės (okliuzinės) kapos. Jos atlapaiduoja žandikaulio raumenis, neleidžia dantims kontaktuoti tarpusavyje ir padeda pakeisti paciento įpročius.
Kineziterapija
Jeigu griežimas dantimis kyla dėl raumenų įtampos, netaisyklingos žandikaulio padėties, pasitelkiami specialūs fiziniai pratimai, masažai.
Kompleksinis gydymas
Dažniausiai bruksizmą sukelia kelios priežastys, todėl prireikia kompleksinio, skirtingų sričių specialistų atliekamo gydymo, kurio metu derinami keli gydymo metodai.

Registracija internetu

Kontaktai

Kodėl dėl bruksizmo gydymo verta kreiptis į mūsų kliniką?

„MK odontologijos klinikoje“ visas reikalingas procedūras rasite vienoje vietoje. Moderniai įrengti kabinetai, pažangi skaitmeninė įranga, naujausios technologijos ir gydymo metodai bei ilgametę patirtį turintys gydytojai odontologai užtikrins greitą ir tikslią diagnostiką bei komfortišką ir efektyvų gydymą.

Esame patyrę savo srities profesionalai, visada siekiantys savo pacientams suteikti maksimaliai kokybišką rezultatą. Ilgametę patirtį turintys mūsų gydytojai kiekvienam iš Jūsų pasiūlys tinkamiausius, geriausią rezultatą užtikrinančius sprendimus. Mes ne tik nepriekaištingai atkursime nugriežtus ar pažeistus dantis, taip apsaugodami Jūsų burnos sveikatą ir panaikindami nemalonius pojūčius, bet ir patarsime, kaip kontroliuoti savo emocijas, kad galėtumėte gyventi be nuolatinės įtampos bei nerimo.

Primename, kad pastebėjus bruksizmo simptomus, reikėtų nedelsti ir registruotis konsultacijai. Kuo anksčiau kreipsitės ir kuo mažiau bus pažeisti Jūsų dantys, tuo greitesnis ir paprastesnis bus gydymas.

„MK odontologijos klinika“ sertifikuota „European Business Masters“ kaip A++ klasės lyderė savo dydžio kategorijoje ir veiklos sektoriuje. Šis prestižininis sertifikatas liudija sėkmingą verslo vystymą, gerą įmonės reputaciją ir patikimumą.

D. U. K.

Sužinokite atsakymus į dažniausiai pacientų užduodamus klausimus apie bruksizmo gydymą.
Kokio rezultato galima tikėtis po bruksizmo gydymo?

Gydymo rezultatas priklauso nuo dantų griežimo priežasčių. Netaisyklingos dantų padėties, nekokybiškų restauracijų ir pan. sukeltas bruksizmas išgydomas visam laikui. Panaikinus problemos priežastis, vėl galėsite džiaugtis gražiais, sveikais dantimis. Tačiau jeigu dantų griežimas nulemtas psichologinės įtampos, nuolat patiriamo streso, gydymo rezultatams labai svarbią reikšmę turi paties paciento nusiteikimas, motyvacija ir pastangos kontroliuoti savo emocijas.


Kiek laiko trunka bruksizmo gydymas?

Gydymo trukmė priklauso nuo paciento būklės, bruksizmo priežasties, dantų pažeidimo laipsnio. Priklausomai nuo konkretaus atvejo, gydymas gali trukti nuo kelių mėnesių iki kelių metų.


Kaip sumažinti dantų griežimo riziką?

Patariama pamėginti keisti gyvenimo būdą, lėtinti gyvenimo tempą, atrasti atpalaiduojančias, slopinančias stresą ir nerimą veiklas, išbandyti psichoterapijos užsiėmimus. Esant iškrypusiems dantims ar netaisyklingam sąkandžiui, svarbu laiku atlikti ortodontinį gydymą.


Šalia Jūsų kiekviename žingsnyje!

Specialistai Jumis nuosekliai rūpinsis viso gydymo metu, konsultuos kilus klausimams ir kartu džiaugsis galutiniu rezultatu.

Kitos rekomenduojamos paslaugos

Peržiūrėkite visas mūsų paslaugas.

Kviečiame apsilankyti modernioje odontologijos klinikoje, kuri yra įsikūrusi šalia Jūsų. Geriausio rezultato siekianti ir patikimus metodus pasitelkianti komanda – Jūsų paslaugoms!

Pacientų atsiliepimai

Mūsų pacientų pasitikėjimas mumis – didžiausias pasiekimas ir darbo rezultatų įvertinimas.

Gerai sutvarkė.

Nojus

Profesionalūs ir nuostabūs!

Violeta

Estetika ir profesionalumas. Ačiū!

Diana

Puikūs savo srities profesionalai!

Rimantė

Puikus žmogus, geras specialistas. Tikrai rekomenduočiau, patars, paaiškins viską iki smulkmenos 👌🙂

Inga

Mūsų šeimos gydytojas! 🤩

Natalija

Nuostabus gydytojas! Džiaugiuosi, patekusi į jo rankas 😍

Viktorija
logo

Mes visada Jūsų paslaugoms – kreipkitės bet kada!

Įrašykite savo telefono numerį o mes su Jumis susisieksime per 24 valandas darbo dienomis!

Susisieksime su Jumis per 24 val. Darbo dienomis nuo užklausos pateikimo.