fbpx
img

Dantų šalinimas

Net ir sparčiai tobulėjant odontologiniam gydymui, pažeistą dantį ne visada pavyksta išsaugoti.

Plačiau apie procedūrą

Danties šalinimas – tai chirurginė procedūra, kurios metu pašalinamas nepagydomai sugedęs, nekokybiškas ar galintis sukelti komplikacijų dantis.

Dažniausiai dantys šalinami tada, kai jie yra labai stipriai sugedę ar pažeisti, todėl nebeįmanoma jų pagydyti ir atkurti. Dantis gali prireikti šalinti ir kai jie yra pilnai neišdygę (retinuoti dantys). Tokie dantys yra tarsi įstrigę kaule ir gali sukelti įvairias komplikacijas – pažeisti greta esančių dantų šaknis, nulemti cistų formavimąsi, uždegimo vystymąsi ir kt.

Protinių dantų šalinimas dažniausiai atliekamas tuomet, kai šie dantys yra nepagydomai pažeisti, netaisyklingai išdygę, juos sunku kokybiškai išvalyti, todėl gresia įvairios dantų bei minkštųjų audinių ligos. Šie dantys gali būti šalinami ir dėl jų keliamos grėsmės gretimų dantų sveikatai, ortodontiniu tikslu, kartais – dėl navikinių procesų.

Kaip procedūra atliekama

Nors dantų šalinimas daugeliui skamba bauginančiai, procedūra atliekama taikant vietinį nuskausminimą, todėl jos metu išvengiama skausmo ir diskomforto. Sudėtingas pažeistų, protinių, retinuotų ar kelių dantų šalinimas, pacientui pageidaujant, gali būti atliekamas taikant sedaciją, nepatiriant jokių nemalonių pojūčių.

Dantis pašalinamas naudojant specialius instrumentus, nepažeidžiant aplink esančio kaulo ir minkštųjų audinių. Retinuoti dantys šalinami atliekant nedidelį pjūvį dantenose.
Planuojant atlikti danties implantaciją, atsižvelgiant į paciento klinikinę būklę, daugeliu atveju iš karto po danties pašalinimo galimas implanto įsriegimas (vienmomentė implantacija). Šis implantacijos metodas padeda beveik dvigubai sutrumpinti danties atkūrimo laiką.

Norint užtikrinti sklandų poprocedūrinį periodą, po danties pašalinimo svarbu laikytis gydytojo rekomendacijų.

Danties šalinimas

Nuskausminimo būdas – vietinė nejautra.

Trukmė – 10–30 min.(vieno danties).

Gijimo trukmė – priklauso nuo klinikinės situacijos.

Rezultatas – užkirstas kelias komplikacijoms, apsaugoti gretimi dantys, gera burnos ertmės sveikata.

Registracija internetu

Kontaktai

img
img

Kada reikalingas dantų šalinimas

Jeigu:
Gydytojai pataria:
Dantis stipriai pažeistas ir nebeįmanoma jo tinkamai jo atkurti plombavimo ar protezavimo pagalba.
Kiekvieno paciento klinikinė situacija yra individuali, todėl, nuspręsti, ar reikia šalinti dantį, jį įvertinęs, gali tik specialistas.
Patyrėte gilią danties traumą, dantis stipriai skilo ar lūžo.
Jeigu protiniai dantys atlieka kramtymo funkciją ir sugebate juos kokybiškai išsivalyti, jų šalinti nereikia.
Dantis pilnai neišdygęs (retinuotas).
Ortodontiniu tikslu gali būti šalinami ne tik stipriai pažeisti, bet ir visiškai sveiki dantys.
Protiniai dantys neatlieka kramtymo funkcijos, juos sunku kokybiškai išvalyti, jie kelia grėsmę šalia esančių dantų sveikatai.
Planuojamas ortodontinis gydymas, esant netaisyklingam sąkandžiui.

Procedūros eiga

1 etapas
Konsultacijos metu įvertinama paciento klinikinė situacija, prireikus, padaroma rentgeno nuotrauka.
2 etapas
Pacientui pristatomas danties šalinimo planas, pateikiamos poprocedūrinio laikotarpio rekomendacijos ir ruošiamasi danties šalinimo procedūrai.
3 etapas
Siekiant išvengti skausmo ir nemalonių pojūčių, pritaikoma vietinė nejautra.
4 etapas
Suveikus nuskausminimui, greitais, tiksliais judesiais pašalinamas dantis.

Registracija internetu

Kontaktai

Kodėl dantų šalinimą verta atlikti mūsų klinikoje?

„MK odontologijos klinikoje“ visas reikalingas procedūras atliksime vienoje vietoje. Tai ne tik padės sutaupyti Jūsų laiką, bet ir užtikrins geresnį rezultatą.

Moderniai įrengti kabinetai, gydymui naudojamos aukščiausios kokybės medžiagos ir atidūs, rūpestingi gydytojai viso gydymo metu leis Jums jaustis ramiai, užtikrintai ir komfortiškai. Ilgametę patirtį turintys mūsų klinikos gydytojai odontologai užtikrina, kad dantų šalinimas bus atliktas itin tiksliai ir greitai, be skausmo ir nemalonių pojūčių. Patyrę specialistai taip pat pateiks naudingų rekomendacijų, padėsiančių užtikrinti greitesnį ir sklandesnį gijimo procesą.

Jums pageidaujant ir esant tinkamai klinikinei situacijai, po danties pašalinimo gali būti atlikta vienmomentė implantacija, kurios metu į pašalinto danties vietą iš karto įsriegiamas implantas. Naudojant šį metodą, ne tik sutrumpėja gydymo laikas, prireikia mažiau chirurginių intervencijų, patiriama mažiau streso bei diskomforto – šis implantacijos būdas padeda išlaikyti natūralų minkštųjų ir kietųjų audinių kontūrą ir pasiekti geresnių estetinių rezultatų.

„MK odontologijos klinika“ sertifikuota „European Business Masters“ kaip A++ klasės lyderė savo dydžio kategorijoje ir veiklos sektoriuje. Šis prestižininis sertifikatas liudija sėkmingą verslo vystymą, gerą įmonės reputaciją ir patikimumą.

D. U. K.

Sužinokite atsakymus į dažniausiai pacientų užduodamus klausimus apie dantų šalinimą.
Ar dantų šalinimas skausmingas?

Dantų šalinimo metu taikoma vietinė nejautra, todėl skausmo nejausite. Tiesa, nustojus veikti nuskausminimui, po procedūros pašalinto danties vietoje keletą dienų galite jausti nežymų skausmą ar maudimą. Esant poreikiui, jį galima malšinti nereceptiniais vaistais nuo skausmo.


Ar po danties šalinimo galima valgyti?

Dėl taikytos nejautros kelias valandas po procedūros gali būti jaučiamas veido tirpimas, todėl rekomenduojama nevalgyti, kol jis nepraeis. Pirmąją parą po danties pašalinimo reikėtų rinktis skystą ir minkštą, vengti karšto ir kieto maisto.


Kaip po danties pašalinimo išvengti skruosto tinimo?

Norint išvengti tinimo arba jį sumažinti, pirmąsias valandas po procedūros skruostą pašalinto danties vietoje rekomenduojama šaldyti ledo maišeliais (iki 20 min., darant pertraukas). Tinimas įprastai pradeda slūgti, praėjus 2 dienoms po procedūros.


Kiek laiko po danties pašalinimo jaučiamas skausmas? Kada reikėtų sunerimti?

Po danties pašalinimo, nustojus veikti vietiniam nuskausminimui, keletą dienų gali būti jaučiamas nežymus skausmas ar maudimas danties šalinimo vietoje. Sunerimti reikėtų, jeigu, praėjus 3–4 dienoms, skausmas išlieka ar net stiprėja ir ypatingai vargina naktimis, bendra savijauta ima blogėti, pakyla temperatūra, pašalinto danties vietoje patinsta audiniai – tokiu atveju nedelsiant kreipkitės į gydytoją odontologą.


Ar galima pašalinti visus protinius dantis vieno vizito metu?

Galima, tačiau rekomenduojama vieno vizito metu šalinti vienoje pusėje esančius dantis, o kito – kitoje.


Šalia Jūsų kiekviename žingsnyje!

Specialistai Jumis nuosekliai rūpinsis viso gydymo metu, konsultuos kilus klausimams ir kartu džiaugsis galutiniu rezultatu.

Kitos rekomenduojamos paslaugos

Peržiūrėkite visas mūsų paslaugas.

Kviečiame apsilankyti modernioje odontologijos klinikoje, kuri yra įsikūrusi šalia Jūsų. Geriausio rezultato siekianti ir patikimus metodus pasitelkianti komanda – Jūsų paslaugoms!

Pacientų atsiliepimai

Mūsų pacientų pasitikėjimas mumis – didžiausias pasiekimas ir darbo rezultatų įvertinimas.

Gerai sutvarkė.

Nojus

Profesionalūs ir nuostabūs!

Violeta

Estetika ir profesionalumas. Ačiū!

Diana

Puikūs savo srities profesionalai!

Rimantė

Puikus žmogus, geras specialistas. Tikrai rekomenduočiau, patars, paaiškins viską iki smulkmenos 👌🙂

Inga

Mūsų šeimos gydytojas! 🤩

Natalija

Nuostabus gydytojas! Džiaugiuosi, patekusi į jo rankas 😍

Viktorija
logo

Mes visada Jūsų paslaugoms – kreipkitės bet kada!

Įrašykite savo telefono numerį o mes su Jumis susisieksime per 24 valandas darbo dienomis!

Susisieksime su Jumis per 24 val. Darbo dienomis nuo užklausos pateikimo.