fbpx
img

Dantų plombavimas

Dantų plombavimas – tai procedūra, kuri atliekama, kai dantį pažeidus ėduoniui, jame atsiranda kariozinė ertmė.

Plačiau apie procedūrą

Dantų plombavimas – tai procedūra, kuri atliekama, kai dantį pažeidus ėduoniui, jame atsiranda kariozinė ertmė. Procedūros metu pašalinami pažeisti danties audiniai ir plombine medžiaga atkuriama danties forma, estetika bei funkcija.

Dantų plombavimo tikslas – išsaugoti dantį ir užkirsti kelią negydomo ėduonies sukeliamoms komplikacijoms. Kol danties pažeidimas yra paviršinis, jis dažnai nesukelia jokio diskomforto. Tačiau karioziniam procesui pasiekus gilesnius danties sluoksnius, dantis gali tapti jautrus, susiformavusioje kariozinėje ertmėje ima strigti maistas, atsiranda lūžio rizika. Infekcijai pasiekus nervinius bei kaulinius danties audinius, dantis gali supūliuoti. Negydomo ėduonies sukeliamos komplikacijos gali baigtis netgi danties praradimu.

Kaip procedūra atliekama

Plombavimas dažniausiai atliekamas vieno vizito metu. Įprastai dantys plombuojami šviesoje kietėjančiomis kompozicinėmis, rečiau – stiklo jonomerinėmis plombomis. Plombuojamos tik santykinai nedidelės ir vidutinio dydžio ertmės. Didesnius defektus rekomenduojama atkurti protezavimo restauracijomis – įklotais, užklotais, vainikėliais.

Prieš procedūrą į dantenas suleidžiami nuskausminamieji vaistai. Gręžiant pašalinamas karieso pažeisti audiniai, senos plombos. Tuomet danties ertmė paruošiama plombavimui ir, naudojant specialią kompozicinę medžiagą, sluoksniais atkuriama danties forma. Atkurto danties paviršius nušlifuojamas ir nupoliruojamas.

Priklausomai nuo klinikinės situacijos vieno danties plombavimas gali užtrukti nuo 30 minučių iki 1,5 valandos.

Visų vieno žandikaulio dantų atkūrimas

Nuskausminimo būdas – dažniausiai taikoma vietinė nejautra.

Trukmė – apie 0,5–1,5 val. (vieno danties).

Poprocedūrinis laikotarpis – nėra.

Rezultatas – atkurta danties forma ir funkcija, užkirstas kelias komplikacijoms.

Registracija internetu

Kontaktai

img
img

Kada reikalingas dantų plombavimas

Jeigu:
Gydytojai pataria:
Pastebėjote pakitusią danties spalvą.
Danties plombavimas būtinas, kai ėduoniui pažeidus jo emalį bei dentiną atsiranda kariozinė ertmė – skylė.
Jaučiate skausmą valgant ir geriant šaltus gėrimus.
Nesikreipiant laiku, gali būti pažeisti gilesni danties sluoksniai ir prireikti endodontinio gydymo ar net danties pašalinimo.
Dantis tapo jautrus.
Siekiant laiku pastebėti ėduonį ir užkirsti kelią jo vystymuisi, rekomenduojama bent kartą į metus atvykti profilaktiniam patikrinimui pas gydytoją odontologą.

Procedūros eiga

1 etapas
Įvertinama paciento dantų būklė, planuojamas gydymas.
2 etapas
Pritaikius vietinę nejautrą, atveriama kariozinė ertmė, naudojant grąžtą, pašalinami pažeisti audiniai.
3 etapas
Pašalinus ėduonį, danties ertmė paruošiama plombavimui.
4 etapas
Ertmė užpildoma plombine medžiaga, jai sukietėjus, ji šlifuojama ir poliruojama. Procedūros metu atkuriama danties anatominė forma, kramtymo funkcija bei estetinė išvaizda.

Registracija internetu

Kontaktai

Kodėl dantų plombavimą verta atlikti mūsų klinikoje?

„MK odontologijos klinikoje“ visas reikalingas procedūras atliksime vienoje vietoje. Tai ne tik padės sutaupyti Jūsų laiką, bet ir užtikrins geresnį rezultatą.

Moderniai įrengti kabinetai, gydymui naudojamos aukščiausios kokybės medžiagos ir atidūs, rūpestingi gydytojai viso gydymo metu leis Jums jaustis ramiai, užtikrintai ir komfortiškai. Plombų ilgaamžiškumą lemia teisingas plombinės medžiagos ar restauracijos pasirinkimas ir gydymą atliekančių specialistų profesionalumas ir patirtis. Ilgametę patirtį turintys mūsų klinikos gydytojai odontologai užtikrina, kad dantų plombavimas bus atliktas itin kruopščiai ir kokybiškai.

„MK odontologijos klinika“ sertifikuota „European Business Masters“ kaip A++ klasės lyderė savo dydžio kategorijoje ir veiklos sektoriuje. Šis prestižininis sertifikatas liudija sėkmingą verslo vystymą, gerą įmonės reputaciją ir patikimumą.

Dantų plombavimo galimybės

Šviesoje kietėjantys kompozitai arba helio plombos
Šios plombos atrodo labai estetiškai. Didelio jų atspalvių pasirinkimo ir derinimo galimybių dėka kompozicinėmis plombomis galima atkurti itin natūralų danties vaizdą. Naujausios surišimo sistemos užtikrina itin tvirtą plombinės medžiagos ir danties audinių sukibimą, todėl jomis galima rekonstruoti mažus nuskilimus, įtrūkimus, koreguoti priekinių ir krūminių dantų defektus, o taip pat atstatyti jų funkcijas.

Stiklo jonomerai 
Šių plombų sudėtyje yra fluoro, todėl jos dažniausiai naudojamos pieninių dantų plombavimui. Pamažu įsiskverbdamas į danties audinius, fluoras juos sustiprina. Stiklo jonomerinės plombos yra įvairių spalvų, todėl vaikas gali pasirinkti mėgstamiausią.

Įklotai, užklotai
Tai dantų technikų laboratorijoje individualiai gaminami mikroprotezai, įprastai naudojami atstatyti didelius karieso pažeistus defektus. Šiuolaikinės technologijos leidžia sukurti itin tiksliai natūralią danties formą atkartojančias restauracijas. Plataus spalvų pasirinkimo dėka šios restauracijos beveik nepastebimos. Keraminės restauracijos užklotas kietumu prilygsta emaliui, todėl atkurtas dantis yra ir itin tvirtas.

D. U. K.

Sužinokite atsakymus į dažniausiai pacientų užduodamus klausimus apie dantų plombavimą.
Ar dantų plombavimas skausmingas?

Ne, plombavimo procedūra neskausminga. Jos metu taikoma vietinė nejautra.


Ar po danties plombavimo galima valgyti?

Valgyti galima iš karto po procedūros, tačiau, jei jos metu buvo atliktas nuskausminimas, rekomenduojama palaukti, kol praeis nejautra.


Kaip prižiūrėti plombuotus dantis?

Plombuoti dantys dėvisi šiek tiek greičiau nei natūralus, ant jų lengviau kaupiasi apnašos, neprižiūrimi jie praranda blizgesį. Specialių rekomendacijų plombuotų dantų priežiūrai nėra, tiesiog labai svarbu kasdien užtikrinti tinkamą burnos ertmės higieną. Taip pat rekomenduojama kas pusmetį atlikti burnos higienos procedūrą. Esant poreikiui, jos metu plombos bus nupoliruotos, taip prailginant jų tarnavimą.


Šalia Jūsų kiekviename žingsnyje!

Specialistai Jumis nuosekliai rūpinsis viso gydymo metu, konsultuos kilus klausimams ir kartu džiaugsis galutiniu rezultatu.

Kitos rekomenduojamos paslaugos

Peržiūrėkite visas mūsų paslaugas.

Kviečiame apsilankyti modernioje odontologijos klinikoje, kuri yra įsikūrusi šalia Jūsų. Geriausio rezultato siekianti ir patikimus metodus pasitelkianti komanda – Jūsų paslaugoms!

Pacientų atsiliepimai

Mūsų pacientų pasitikėjimas mumis – didžiausias pasiekimas ir darbo rezultatų įvertinimas.

Gerai sutvarkė.

Nojus

Profesionalūs ir nuostabūs!

Violeta

Estetika ir profesionalumas. Ačiū!

Diana

Puikūs savo srities profesionalai!

Rimantė

Puikus žmogus, geras specialistas. Tikrai rekomenduočiau, patars, paaiškins viską iki smulkmenos 👌🙂

Inga

Mūsų šeimos gydytojas! 🤩

Natalija

Nuostabus gydytojas! Džiaugiuosi, patekusi į jo rankas 😍

Viktorija
logo

Mes visada Jūsų paslaugoms – kreipkitės bet kada!

Įrašykite savo telefono numerį o mes su Jumis susisieksime per 24 valandas darbo dienomis!

Susisieksime su Jumis per 24 val. Darbo dienomis nuo užklausos pateikimo.