fbpx
img

Dantų protezavimas

Dantų protezavimas – procedūra, atliekama siekiant atkurti prarastus dantis ar jų eiles.

Plačiau apie procedūrą

Dantų protezavimas – procedūra, atliekama siekiant atkurti prarastus dantis ar jų eiles. Esant didelės apimties danties audinių defektui (lūžiui, skilimui, nusidėvėjimui), pasitelkiamas dantų restauravimas keramikiniais įklotais, užklotais, vainikėliais ar laminatėmis. Dantų protezavimo tikslas – atkurti dantų estetinę išvaizdą, kramtymo funkciją, užkirsti kelią kaulo nykimui, fonetiniams sutrikimams ir sugrąžinti pacientui pasitikėjimą savimi.

Siekiant atkurti pažeisto ar nusidėvėjusio danties formą bei funkciją, pasitelkiami individualiai kiekvienam pacientui gaminami užklotai, įklotai ar laminatės, tiek spalva, tiek forma itin artimi natūraliam dančiui. Netekus kelių dantų viršutiniame arba apatiniame dantų lanke, dantys gali būti protezuojami išimamais daliniais protezais (plokštelėmis ar lanko atraminiais protezais). Šie protezai dažniausiai pasitelkiami, kai pacientas yra praradęs krūminius dantis ir dėl tam tikrų priežasčių negalimas protezavimas fiksuotais protezais ir protezais ant implantų.

Netekusių visų apatinio ar/ir viršutinio žandikaulio dantų pacientų dantys gali būti atkuriami išimamais protezais (plokštelėmis). Tai pigiausiais ir paprasčiausias visų dantų atkūrimo būdas. Jis dalinai atkuria kramtymo funkciją, padeda išlaikyti žandikaulio formą, tačiau turi nemažai trūkumų – išimami protezai nėra stabilūs, jie gali pažeisti minkštuosius audinius, nulemti kalbos sutrikimus. Norint užtikrinti didesnį šių protezų stabilumą, siūloma šiuos protezus fiksuoti ant 2 implantų.

Patikimiausias daugumos ar visų prarastų dantų atkūrimo būdas – ant implantų fiksuojami protezai. Visi vieno žandikaulio dantys gali būti fiksuojami ant 4–6 implantų, užtikrinant ne tik itin natūralią estetinę atkurtų dantų išvaizdą, ilgaamžiškumą, bet ir maksimalų komfortą – su ant implantų fiksuojamais protezais jausitės lyg su savais dantimis!

Kaip procedūra atliekama

Konsultacijos metu įvertinama danties būklė, išklausomi paciento poreikiai bei lūkesčiai, parenkamas danties protezavimo metodas ir medžiaga, iš kurios bus gaminami protezai. Vyksta pasiruošimas protezavimui. Jeigu dantys bus atkuriami ant implantų fiksuojamais protezais, atliekama implantacija, jeigu bus protezuojama ant danties – šlifuojami jo audiniai. Intraoraliniu skeneriu nuimami paciento dantų atspaudai, kurie siunčiami į dantų technikų laboratoriją ir pradedama restauracijų gamyba. Ant implanto arba pažeisto ar nudilusio danties tvirtinami pagaminti protezai.

Registracija internetu

Kontaktai

img
img

Kada svarbu / rekomenduojama atlikti dantų protezavimą?

Jeigu:
Gydytojai pataria:
Jūsų dantys stipriai pažeisti ėduonies ir jų neįmanoma atkurti plombuojant.
Nudilus, nuskilus dantims ar juos paradus, rekomenduojama nedelsti ir kuo skubiau pasikonsultuoti su gydytoju odontologu dėl jų protezavimo.
Patyrėte dantų traumą, netekote didelės dalies danties vainiko.
Delsiant protezuoti dantis, keičiasi sąkandis, prastėja kramtymo funkcija, nyksta žandikaulio kaulas, iškrypsta ir greičiau nusidėvi kiti dantys.
Netekote vieno, kelių ar visų dantų.
Jeigu Jūsų dantys nudilę, nuskilę, neatlieka pilnavertės kramtymo funkcijos.

Procedūros eiga

Kai protezai fiksuojami ant pažeisto ar nudilisio danties
1 etapas
Konsultacijos metu įvertinama paciento dantų ir burnos būklė, išklausomi jo pageidavimai bei lūkesčiai ir parenkamas jam tinkamiausias protezavimo metodas.
2 etapas
Pritaikius vietinę nejautrą, atliekamas dantų šlifavimas.
3 etapas
Intraoraliniu skeneriu 3D nuimami paciento dantų atspaudai, kurie siunčiami į laboratoriją ir ten pradedama restauracijų gamyba.
4 etapas
Pagamintos restauracijos pricementuojamos ant paruoštų dantų.
Kai protezai fiksuojami ant implantų
1 etapas
Pasirinkus dantų atkūrimą ant implantų fiksuojamais protezais, iš pradžių atliekama implantacija.
2 etapas
Kito vizito metu įvertinama, kaip implantas/-ai prigiję, išklausomi paciento pageidavimai bei lūkesčiai, aptariama protezo konstrukcija, medžiaga, iš kurios jis bus gaminamas.
3 etapas
Intraoraliniu skeneriu 3D nuimami paciento dantų atspaudai, kurie siunčiami į laboratoriją ir ten pradedama protezo gamyba. Prireikus, gali būti atliekamas jo pamatavimas.
4 etapas
Pagamintas protezas fiksuojamas ant implantų.

Registracija internetu

Kontaktai

Kodėl dantų protezavimą verta atlikti mūsų klinikoje?

„MK odontologijos klinikoje“ visas reikalingas procedūras – nuo tikslios diagnostikos iki chirurginio gydymo ir aukščiausios kokybės protezavimo – rasite vienoje vietoje.

Moderniai įrengti kabinetai, pažangi skaitmeninė įranga, gydymui naudojamos aukščiausios kokybės medžiagos ir ilgametę patirtį turintys gydytojai užtikrins, kad nuo pat pirmo apsilankymo iki tol, kol baigsime gydymą, jausitės ramiai, užtikrintai ir komfortiškai. „MK odontologijos klinikoje“ atliekame protezavimą visų rūšių protezais. Siekdami maksimaliai patenkinti kiekvieno paciento lūkesčius, naudojame moderniausias technologijas ir patikimiausius, kiekvienam pacientui individualiai pritaikytus gydymo būdus, todėl dantų protezavimas padeda pasiekti itin džiuginančius, ilgaamžius rezultatus. Prieš atlikdami protezavimą ypatingai tiksliai įvertinsime Jūsų klinikinę situaciją, aptarsime Jūsų poreikius bei lūkesčius ir sudarysime individualų, labiausiai Jums tinkamą dantų atkūrimo planą. Dantų protezavimą atliks ilgametę patirtį šioje srityje turintys gydytojai odontologai, užtikrinsiantys nepriekaištingą dantų estetinės išvaizdos bei funkcijų atkūrimą ir kokybišką, ilgai džiuginsiantį rezultatą.

Žinome, kad nusprendus atlikti protezavimą, Jums gali būti sunku įsivaizduoti, kaip atrodysite po gydymo, nes pasikeis ne tik Jūsų šypsena, bet ir visas veidas. Džiaugiamės, jog naudodami pažangias technologijas, galime Jums pasiūlyti skaitmeninį šypsenos dizainą bei šypsenos pasimatavimą. Taip dar prieš pradedant gydymą, galėsite ne tik pamatyti, bet ir pajausti, kaip atrodys planuojamas rezultatas, o prireikus, prieš pradedant darbus, atliksime norimas korekcijas.

„MK odontologijos klinika“ sertifikuota „European Business Masters“ kaip A++ klasės lyderė savo dydžio kategorijoje ir veiklos sektoriuje. Šis prestižininis sertifikatas liudija sėkmingą verslo vystymą, gerą įmonės reputaciją ir patikimumą.

Gydymo galimybės

Fiksuoti protezai

Dantų vainikėliai;

Dantų tiltai;

Dantų užklotai / įklotai;

Laminatės;

Dantų protezai fiksuoti ant implantų.

Išimami protezai

Išimami lanko atraminiai protezai;

Išimami daliniai/pilni akriliniai protezai.

Protezų gamybai naudojamos medžiagos

Metalo keramika;

Bemetalė keramika („E-Max“);

Cirkonio oksido keramika;

Stiklo keramika.

Teritorinių ligonių kasų (TLK) kompensuojamos protezavimo paslaugos

„MK odontologijos klinika“ yra sudariusi sutartį su teritorine ligonių kasa (TLK) dėl odontologinės priežiūros (pagalbos) paslaugų teikimo bei apmokėjimo, todėl asmenims, kuriems sukako senatvės pensijos amžius, vaikams iki 18 metų, asmenims, pripažintiems nedarbingais arba iš dalies darbingais ir asmenims, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos dantų protezavimo paslaugos gali būti kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis.

Daugiau informacijos apie kompensuojamąsias dantų protezavimo paslaugas rasite čia: https://ligoniukasa.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/gyventojams-1/gydymo-ir-sveikatos-prieziuros-paslaugos/odontologines-paslaugos/dantu-protezavimas

D. U. K.

Sužinokite atsakymus į dažniausiai pacientų užduodamus klausimus apie dantų protezavimą.
Kiek kainuoja dantų protezavimas?

Dantų protezavimo kaina priklauso nuo paciento dantų būklės, pasirinkto protezavimo būdo, protezo gamybai naudojamų medžiagų, todėl tikslią kainą Jums galėsite pasakyti konsultacijos dėl protezavimo metu. Užtikriname, kad mūsų klinikos specialistai stengiasi kiekvienam pacientui surasti jo poreikius ir finansines galimybes atitinkantį sprendimą.


Kiek laiko tarnauja dantų protezai?

Dantų protezai yra ilgaamžė restauracija. Tinkamai rūpinantis burnos higiena ir reguliariai apsilankant profilaktinei patikrai pas gydytoją odontologą, jie gali patikimai tarnauti ilgus dešimtmečius.


Ar protezais atkurti dantys labai skiriasi nuo natūralių?

Šiuolaikinių protezų gamybai naudojamos aukščiausios kokybės, itin tvirtos, gerai biologiškai suderinamos medžiagos. Protezo spalva parenkama naudojant skaitmenines priemones, pagal paciento natūralių dantų spalvą. Todėl protezais atkurti dantys atrodys natūraliai ir labai estetiškai.


Kokia sumą už protezavimo paslaugas gali kompensuoti TLK?

Šalia Jūsų kiekviename žingsnyje!

Specialistai Jumis nuosekliai rūpinsis viso gydymo metu, konsultuos kilus klausimams ir kartu džiaugsis galutiniu rezultatu.

Kitos rekomenduojamos paslaugos

Peržiūrėkite visas mūsų paslaugas.

Kviečiame apsilankyti modernioje odontologijos klinikoje, kuri yra įsikūrusi šalia Jūsų. Geriausio rezultato siekianti ir patikimus metodus pasitelkianti komanda – Jūsų paslaugoms!

Pacientų atsiliepimai

Mūsų pacientų pasitikėjimas mumis – didžiausias pasiekimas ir darbo rezultatų įvertinimas.

Gerai sutvarkė.

Nojus

Profesionalūs ir nuostabūs!

Violeta

Estetika ir profesionalumas. Ačiū!

Diana

Puikūs savo srities profesionalai!

Rimantė

Puikus žmogus, geras specialistas. Tikrai rekomenduočiau, patars, paaiškins viską iki smulkmenos 👌🙂

Inga

Mūsų šeimos gydytojas! 🤩

Natalija

Nuostabus gydytojas! Džiaugiuosi, patekusi į jo rankas 😍

Viktorija
logo

Mes visada Jūsų paslaugoms – kreipkitės bet kada!

Įrašykite savo telefono numerį o mes su Jumis susisieksime per 24 valandas darbo dienomis!

Susisieksime su Jumis per 24 val. Darbo dienomis nuo užklausos pateikimo.