fbpx
img

Dantų šaknų kanalų gydymas
(Endodontija)

Endodontinis gydymas – tai dantų šaknų kanalų gydymas, atliekamas siekiant sunaikinti šaknies kanalų sistemoje esančius mikroorganizmus.

Plačiau apie procedūrą

Endodontinis gydymas – tai dantų šaknų kanalų gydymas, atliekamas siekiant sunaikinti šaknies kanalų sistemoje esančius mikroorganizmus ir taip apsaugoti dantį bei aplinkinius audinius nuo infekcijos plitimo. Šiuolaikinių metodų taikymas endodontijoje daugeliu atveju užtikrina sėkmingą dantų kanalų gydymą, tačiau kartais prireikia jų pergydymo. 

Endodontinis gydymas reikalingas tuomet, kai danties šaknies kanalo viduje esantis minkštasis audinys (pulpa) yra uždegiminis ar infekuotas. Atliekant šaknų kanalų gydymą ir pergydymą, užkertamas kelias infekcijos plitimui ir išsaugomi natūralūs dantys.

Uždegimas ar infekcija danties šaknies kanale gali išsivystyti dėl gilaus ėduonies, danties įtrūkimų, įskilimų, nekokybiškų restauracijų, traumų ir kitų priežasčių. Jeigu uždegimas ar infekcija negydomi, dantį pradeda skaudėti, o bakterijos per šaknies viršūnę patenka į aplinkinius audinius. Vėliau aplink infekuotą dantį pradeda tirpti žandikaulio kaulas, formuojasi infekcijos židinys, galimos pavojingos komplikacijos.

Kaip procedūra atliekama

Endodontiniam gydymui gali prireikti vieno arba kelių vizitų. Tai kruopštus ir sudėtingas procesas, kurio metu naudojama moderni įranga, instrumentai, mikroskopas, atliekami radiologiniai tyrimai. Siekiant sumažinti nemalonius pojūčius, atliekant dantų šaknų kanalų gydymą taikoma vietinė nejautra.

Endodontinio gydymo metu yra pašalinamas pažeistas danties nervas, itin kruopščiai išvalomi dantų šaknų kanalai. Naudojant specialius instrumentus kanalai suformuojami, dezinfekuojami ir hermetiškai užpildomi plombine medžiaga, taip apsaugant juos nuo infekcijos pasikartojimo.

Kartais reikalingas endodontinis pergydymas. Taip nutinka, jei dantų kanalų sistemoje vėl atsiranda mikroorganizmų ir atsinaujina infekcija ar uždegimas. Tokiu atveju iš jau gydytų danties šaknies kanalų pašalinamas nekokybiškas užpildas, kanalai valomi, formuojami ir plombuojami iš naujo. Laiku neatlikus dantų šaknų kanalų gydymo ar pergydymo, infekcija gali išplisti ir sukelti rimtas komplikacijas.

Endodontinis gydymas

Nuskausminimo būdas – dažniausiai taikoma vietinė nejautra.

Trukmė – apie 1–2 val.

Procedūrų skaičius –1-2 (priklausomai nuo klinikinės situacijos).

Rezultatas – užkirstas kelias infekcijos plitimui, išsaugoti natūralūs dantys.

Registracija internetu

Kontaktai

img
img

Kada reikalingas endodontinis gydymas

Jeigu:
Gydytojai pataria:
Jaučiate stiprų danties skausmą, suintensyvėjantį nuo šalčio ar karščio.
Nuspręsti, kad reikia dantų šaknų kanalų gydymo ar pergydymo, gali tik gydytojas.
Jaučiate danties skausmą, ypač sustiprėjantį naktimis.
Atsiradus skausmui ar diskomfortui konkrečiame dantyje, reikėtų nedelsiant kreiptis į gydytoją odontologą, kuris, padaręs rentgeno nuotrauką, įvertins situaciją ir nuspręs, kokio gydymo reikia.
Jaučiate danties maudimą ar skausmą kramtant ar sukandant dantis.
Laiku negydomas uždegimas gali išplisti ir sukelti daugiau dantų problemų.
Pastebėjote danties patamsėjimą ar atspalvio pakitimą, patinusias ar paraudusias dantenas ties pažeistu dantimi, šalia danties atsiradusį pūlinį.

Procedūros eiga

1 etapas
Konsultacijos metu apžiūrima paciento burnos ertmė, įvertinamas pažeistas dantis, atliekami rentgenologiniai tyrimai.
2 etapas
Siekiant, kad gydymas būtų neskausmingas ir nesukeltų nemalonių pojūčių, atliekamas vietinis nuskausminimas.
3 etapas
Pasitelkus mikroskopą, šaknų kanalai išvalomi naudojant rankinius ir mašininius instrumentus, ultragarsinius antgalius. Pašalinama infekuota pulpa ir senas nekokybiškas kanalų užpildas.
4 etapas
Išvalyti šaknų kanalai dezinfekuojami ir hermetiškai užpildomi kokybiška plombine medžiaga.

Registracija internetu

Kontaktai

Kodėl dantų šaknų kanalų gydymą verta atlikti mūsų klinikoje?

„MK odontologijos klinikoje“ visas reikalingas procedūras atliksime vienoje vietoje. Tai ne tik padės sutaupyti Jūsų laiką, bet ir užtikrins geresnį rezultatą.

Moderniai įrengti kabinetai, pažangi skaitmeninė įranga, gydymui naudojamos aukščiausios kokybės medžiagos, atidūs bei rūpestingi gydytojai viso gydymo metu leis Jums jaustis ramiai, užtikrintai ir komfortiškai. Atlikdami endodontinį gydymą, naudojame ypač aukštos raiškos mikroskopą, todėl pastebime net menkiausias detales ir endodontines problemas išsprendžiame greitai ir visam laikui. Prieš pradėdami gydymą atliksime išsamius tyrimus, aptarsime Jūsų poreikius bei lūkesčius, atsakysime į rūpimus klausimus, pateiksime profesionalių patarimų. Endodontinio gydymo sėkmei didžiulę reikšmę turi jį atliekančio gydytojo profesionalumas ir patirtis. Mūsų klinikoje dantų šaknų kanalų gydymą bei pergydymą atliekanti gydytoja odontologė Kristina Kazlauskienė yra nepriekaištingai įvaldžiusi mikroskopą ir turi daugiau nei 10 metų endodontinio gydymo patirtį, todėl visuomet užtikrina itin tikslų gydymą ir efektyvų rezultatą.

„MK odontologijos klinika“ sertifikuota „European Business Masters“ kaip A++ klasės lyderė savo dydžio kategorijoje ir veiklos sektoriuje. Šis prestižininis sertifikatas liudija sėkmingą verslo vystymą, gerą įmonės reputaciją ir patikimumą.

D. U. K.

Sužinokite atsakymus į dažniausiai pacientų užduodamus klausimus apie dantų šaknų kanalų gydymą.
Kokie simptomai įspėja, kad reikalingas dantų šaknų kanalų pergydymas?

Apie tai, kad reikalingas dantų šaknų kanalų pergydymas, gali įspėti stiprus pažeisto danties skausmas, nemalonus pojūtis kramtant. Tačiau lėtinis uždegimas gali būti ir besimptomis, todėl dažnai jis pastebimas panoraminėse rentgeno nuotraukose profilaktinės patikros metu.


Ar dantų šaknų kanalų gydymas skausmingas?

Endodontinio gydymo metu visada taikoma vietinė nejautra, todėl nejausite skausmo ir diskomforto. Kelias dienas po endodontinio gydymo dantis gali būti jautrus. Prireikus, skausmą galima malšinti priešuždegiminiais vaistais.


Kiek trunka endodontinis gydymas?

Endodontinio gydymo trukmė ir vizitų skaičius priklauso nuo danties būklės. Įprastai prireikia 1-2 vizitų, vienas vizitas dažniausiai trunka apie 1–1,5 valandos.


Šalia Jūsų kiekviename žingsnyje!

Specialistai Jumis nuosekliai rūpinsis viso gydymo metu, konsultuos kilus klausimams ir kartu džiaugsis galutiniu rezultatu.

Kitos rekomenduojamos paslaugos

Peržiūrėkite visas mūsų paslaugas.

Kviečiame apsilankyti modernioje odontologijos klinikoje, kuri yra įsikūrusi šalia Jūsų. Geriausio rezultato siekianti ir patikimus metodus pasitelkianti komanda – Jūsų paslaugoms!

Pacientų atsiliepimai

Mūsų pacientų pasitikėjimas mumis – didžiausias pasiekimas ir darbo rezultatų įvertinimas.

Gerai sutvarkė.

Nojus

Profesionalūs ir nuostabūs!

Violeta

Estetika ir profesionalumas. Ačiū!

Diana

Puikūs savo srities profesionalai!

Rimantė

Puikus žmogus, geras specialistas. Tikrai rekomenduočiau, patars, paaiškins viską iki smulkmenos 👌🙂

Inga

Mūsų šeimos gydytojas! 🤩

Natalija

Nuostabus gydytojas! Džiaugiuosi, patekusi į jo rankas 😍

Viktorija
logo

Mes visada Jūsų paslaugoms – kreipkitės bet kada!

Įrašykite savo telefono numerį o mes su Jumis susisieksime per 24 valandas darbo dienomis!

Susisieksime su Jumis per 24 val. Darbo dienomis nuo užklausos pateikimo.